قابلیت دوسیمکارت در آیفون XS چگونه کار می کند؟

قابلیت دوسیمکارت در آیفون XS چگونه کار می کند؟

در کنفرانس معرفی آیفون های ۲۰۱۸ که چند روز گذشته برگزار شد اپل قابلیت پشتیبانی از دوسیمکارت به صورت همزمان را به آیفون XSوXS Maxاضافه کرد در این مطلب نگاهی به چگونگی فعال شدن این قابلیت خواهیم داشت.

اپل برای اولین بار است که از دوسیمکارت در تلفن های خود پشتیبانی میکند پیش از این تمامی محصولات اپل همگی تنها از یک سیمکارت پشتیبانی میکرده و به همین دلیل بسیاری از خریداران و تاجران که به هر دلیلی نیاز به استفاده از دوسیمکارت داشتند یا باید دو تلفن باخود حمل میکردند یا به سراغ استفاده از محصولات اندرویدی میرفتند.

حال اپل در جدیدیترین آیفون های خود یعنی XS  وXS Maxکه برچسب قیمتی ۹۹۹ دلار و ۱۰۹۹ دلاری دارند این ویژگی را قرار داده است، ویژگی مذکور در این آیفون ها با محدودیت هایی مواجه است یکی از این محدودیت ها عدم امکان قرار دادن دوسیمکارت به صورت فیزیکی است که اپل برای این تلفن قابلیتی به نام eSimرا در نظر گرفته است که سیمکارت دوم از این طریق قابل استفاده است.

گفتنی است قابلیت سیمکارت مجازی تنها در برخی از کشور ها از جمله، آمریکا،انگلیس،اسپانیا،هند،استرالیا،جمهوری چک، کرواسی،آلمان،مجارستان قابل فعال شدن است که در این کشور ها نیز احتمالا برخی از اپراتور ها از ویژگی مذکور پشتیبانی نکنند.برای فعال کردن سیمکارت دوم اپل بخش ویژه ای را در تنظیمات سلولار گوشی های جدید خود در نظر گرفته است که شما با استفاده از آن میتوانید دیتا یا مکالمه خود را منحصرا محدود به یک سیمکارت کنید.همچنین قادر خواهید بود مکالمه را از یک سیمکارت و دیتا همراه را از سیمکارت دوم دریافت کنید.

در نهایت گفتنی است با وجود بازار بزرگی که اپل در کشور چین دارد اپل یک نسخه مخصوص به این کشور با پشتیبانی همزمان از دوسیمکارت فیزیکی معرفی و تولید کرده است.

257 بازدید