ایران ایکس دی اِی

روت کردن گوشی اندروید چیست ؟

روت کردن دستگاه یعنی چه ؟؟!!

روت در زبان انگلیسی به معنی ریشه است . تصور کنید روت کردن دستگاه به منزله باز کردن راهی برای دسترسی به فایل های ریشه ای یا درونی دستگاه که عملا در دسترس کاربر عادی نیست .

روت کردن گوشی یعنی تبدیل شدن به یک کاربر به اصطلاح Superuser است . در این حالت شما میتوانید عملیات خاصی را روی گوشی اندرویدتان انجام دهید که در حالت عادی نمیتوانستید .

حتی کاربر superuser میتواند محدودیت هایی که توسط سازنده دستگاه اعمال شده را دور زد . به ای عمل در گوشی های آیفون به اصطلاح jailbreak  گفته میشود.

امروزه روت کردن گوشی دیگر یک گام ضروری برای فلش کردن ROM سفارشی نیست. با این حال میتوانید گوشی اندروید را جهت استفاده از برخی قابلیت‌های جذاب آن روت کنید.

از کاربرد های روت کردن در گوشی های سامسونگ میتوان ترمیم سریال را نام برد که توسط آن سریال معیوب دستگاهمان را میتوانیم دوباره به حال قبل برگردانیم .

.

.

.

.

دستگاهمان را روت بکنیم یا نه ؟

برخی از کاربران به دلیل قابلیت های جذاب روت دستگاه دوست دارند گوشیشان را روت کنند . برای مثال میتوان اندروید های بالاتر ، اورکلاک کردن cpu برای عملکرد بهتر بازی و عملا گوشیتان را شخصی سازی بکنید.

در عین حال ممکن است معایبی همچون از کار افتادن نرم افزار های بانکی در ایران ، بالا رفتن ریسک خاموشی دستگاه در صورت روت نادرست ، پایین آمدن امنیت دستگاه و غیره شما را از روت کردن دستگاهتان منصرف کند .

.

.

..

آیا با روت کردن امنیت دستگاهمان کاهش میابد؟

ببینید عملا روت کردن امنیت دستگاهتان را پایین نمی آورد . با روت کردن دستگاه شما دیگر هیچ بروزرسانی امنیتی از طرف سازنده دریافت نخواهید کرد ، در نتیجه میبایست خودتان وصله های امنیتی را روی گوشیتان نصب کرده و از آن محافظت نمایید ، در نتیجه روت کردن دستگاه یعنی در دست گرفتن اختیار کامل دستگاه و شخصی سازی کردن آن است ..

.

.

.

.

ویرایش نرم افزار های پیشفرض دستگاه

شما حتی میتوانید نرم افزار های پیشفرض که توسط تولید کننده روی گوشی نصب شده است را حذف نصب کنید . با این روش میتوانید حافظه دستگاهتان را از شر برنامه های به درد نخور راحت کنید .

 

 

آموزش روت دستگاه اندروید توسط نرم افزار قدرتمند Magisk

دیدگاه‌ها (0)

  • نظرات نوشته شده حتما باید در مورد محصول مورد نظر نوشته شود.
  • ازکلمات مناسب استفاده کنید.
  • نظرات بیربط پذیرفته نمیشود.
  • آیپی اسپمرها مسدود میشود.

*
*