ایران ایکس دی اِی

کامبینیشن

COMBINATION چیست؟ از ترکیب چند فایل DRK، SBOOT، PIT، CERT، FRP تشکیل شده است و برای  به همین علت به آن فایل ترکیبی یا کامبینیشن میگویند. قبل از ایجاد فایل COMBINATION نیاز بود برای حل هر موردی مانند Cert یا حذف قفل FRP فایل مخصوص آن را جداگانه داشته باشید ولی الان با وجود فایل COMBINATION شما میتوانید اکثر مشکلات نرم افزاری هر دستگاه اندرویدی را حل و فصل نمایید این تعبیر که سایت کامبینیشن (COMBINATION) چیست؟ کاربرد آن و نحوه فلش (androidzoom.ir) گذاشته مغلطه ای بیش نیست.

و اما تعریف صحیح فایل کامبینیشن؛ این فایل ترکیبی از فایلهای کرنل و سیستم عامل مهندسی یا همان eng میباشد که محتوی بوت adb enabled و بایپس drk است که پس از فلش دستگاه توسط این نوع فایل قابلیت فکتوری ریست پروتکشن (Factory Reset Protection) از بین میرود و کاربر میتواند با حفظ تنظیمات یعنی فلش فایل اورجینال بدون حذف اطلاعات قفل FRP را دور بزند.

البته کاربرد اصلی این نوع فایل جهت تست مهندسی واطمینان از سالم بودن نرم افزار و درنتیجه عیب یابی سخت افزاری است و حذف FRP صرفاً ترفند سو استفاده از کامبینیشن است.

 

فایل کامبینیشن سامسونگ پایینترین سطح از باینری موجود است همانطور که اگر به اسم فایل دقت کنید، پس از ذکر مرتبه ی باینری حرف A  رو میبینید که نشان دهنده پایینترین لِوِل از فیرمور است.

در بحث دانگرید دستگاههای سامسونگ نکته مهم فقط باینری گوشی است و کاربر میتواند هر کدام از نسخه های موجود هم باینری دستگاه را بدون دردسر فلش کند و نیازی به فلش فایل کامبینیشن نیست.
با تشکر از آندروید زوم 😉

دیدگاه‌ها (0)

  • نظرات نوشته شده حتما باید در مورد محصول مورد نظر نوشته شود.
  • ازکلمات مناسب استفاده کنید.
  • نظرات بیربط پذیرفته نمیشود.
  • آیپی اسپمرها مسدود میشود.

*
*